Komentarze do notki niech to licho

niech to licho 
23. listopada 2008 15:12:00
linkologia.pl spis.pl

Miłość mi wszystko wyjaśniła,
Miłość wszystko rozwiązała -
dlatego uwielbiam tę Miłość,
gdziekolwiek by przebywała. 

A że się stałem równiną dla cichego otwartą przepływu,
w którym nie ma nic z fali huczącej, nie opartej o tęczowe pnie,
ale wiele jest z fali kojącej, która światło w głębinach odkrywa
i tą światłością po liściach nie osrebrzonych tchnie. 
Więc w tej ciszy ukryty ja - liść,
oswobodzony od wiatru,
już się nie troskam o żaden z upadających dni,
gdy wiem, że wszystkie upadną.

Goniłam Ją przez całe życie, biegnąc na oślep przed siebie. Wymykała się z rąk, oddalała, nie umiałam Jej zatrzymać, wpadałam w sidła żalu, smutku, rozpaczy. Zmęczona usiadłam w kącie i ... dostałam Ją ot tak po prostu, za darmo, od Boga w prezencie. Dał, zaufał mi i nic nie chciał w zamian. Ona teraz daje mi siłę, moc i spokój, bo ufam jej bezgranicznie.

Tymczasem dobrych snów.

Wiem, że kocham życie i ludzi, lubię z nimi rozmawiać, poznawać, uczyć się patrzeć na świat i odkrywać jego tajemnice. Ale rozglądając sie wokół ostatnio mam wrażenie, że nie ma dla mnie tu miejsca. Chyba powinnam żyć w innej epoce, albo najlepiej na innej planecie, w innym czasie i przestrzeni. Patrzę i nie dowierzam własnym oczom, słucham i nie dowierzam własnym uszom:  bardzo smutny

Jestem w Empiku, rozglądam się, szukam i co na pierwszym miejscu top listy? Ano Maria Awaria. Nie znam jeszcze tej płyty, ale już na wstępie mnie odrzuca. Nie chcę słuchać o fiutkach, wzwodach, spermie. No, nie żeby mnie to nie interesowało  oczko  ale na pewno nie w takim wydaniu! Jestem normalną, zdrową kobietą, więc fiutek owszem tak, ale tylko dla mnie, delikatnie, czule, intymnie. Nie wywleczone na wierzch, odarte z uczucia.  Artysta może śpiewać o czym tylko chce. Pewnie, że może, na szczęście żyjemy już w wolnym kraju. Pytanie tylko jaki jest sens, przesłanie i forma tego co śpiewa?

Wieczorem siedzę w fotelu, zmęczona całym tygodniem, pstryk tv ... co kanał to przesortowane już ostro tzw. gwiazdy śpiewają, tańczą, skaczą jak małpy na drucie ...  Mucha w stroju zakonnicy, głosu za grosz, a Górniak - czołowy głos polskiej piosenki mówi mi, że w niej tyle pasji i życia i że było dobrze. Hmmm no cóż rzeczywiście znawcą ja nie jestem, ale głupia i ślepa też nie. Może zajmijmy się tym w czym jesteśmy dobrzy. Piękny głos niech brzmi, dobry aktor niech gra.

Dostaliśmy organizację Euro 2012, wspaniale, prestiż, odpowiedzialność i ... afera: sprzedawali, kupowali fair play - norma wartości w sporcie.

Dość! nie chce mi się dalej ...

 

A przecież inspiruje mnie życie.

paskudnier : :

Brak komentarzy